Araştırmalar

Darbecilerin Tüm Sosyal Medya Yalanları

Darbe girişimi  sonrasında sosyal medyada “yalan” haberler aldı başını gidiyor.

Paylaşılanlar şu şekilde;

* Yobazlar askerlerin başını kesmiş.

image
image

Külliyen yalan;

Başı kesildiği ilan edilen fotoğraftaki asker Burak Salıvermez, bu paylaşımların hem kendisini hem de ailesini üzdüğünü belirterek, şunları kaydetti: ( Kendisinin askerliği bitmiş olmakla beraber bir kaç senedir İstanbul Avcılar’da yaşıyormuş, yani darbe girişimi sırasında asker bile değilmiş.)

“Yalan haberlerle benim ve ailemin hayatını perişan ettiler. Ailem ve arkadaşlarım hala şokta. Annem, babaannem, amcam, halam kısaca bütün akrabalarım perişan oldu. Birileri dezenformasyon amaçlı olarak fotoğrafımı kullandı. Bu yapılacak bir şey değil. Yapanların suç işlemiş olduğunu düşünüyorum. Kendilerini benim yerime koysunlar. Aynı şey onlara yapılmış olsaydı aileleri neler yaşardı? Ailemi üzmeye kimsenin hakkı yoktur. Bunların yaptıkları cezasız kalmamalıdır. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir günde bu gibi yalanlar bizleri çok çok üzdü. Bu yalan haberi yapanlar ve yayanlar hakkında dava açacağım.”

* Cumhurbaşkanı meydanları boşaltabilirsiniz demiş.

image

Külliyen yalan.

FETÖ mensuplarının son oyunu olan TC Devleti mesajıyla halka eve dön çağrısı yapıldığı sahte SMS atıldığı ortaya çıktı.

FETÖ mensupları tarafından halkın meydanları boşaltmasını sağlamak için sahte TC Devleti adı altında SMS’ler atılarak halkı evlerine yönlendirmeye çalıştıkları tespit edildi.

Cep telefonlarına gelen bu TC Devleti adı altında sahte mesaja vatandaşların itibar etmemesi istendi.

* Sakallı yobazlar askeri linç etmiş.

image

Külliyen yalan.

HDPkklı kendini gazeteci sanan Tuğçe Tatari isimli bir k.ltak tarafından ortaya atılmış bir haberdir.

Daha çok Dünya’dan bi haber “leyla” ergenlerimiz tarafından paylaşılmıştır

image

Sonrasında fotoğrafta bulanan tiyatrocu Ali Nuri Türkoğlu tarafından açıklama yapılmış ve ilgili kişiler mahkemeye verilmiştir.

image

* Fransa konsolosluğu her yerde bomba patlayabilir demiş.

image

Külliyen yalan.

Fransa Konsolosluğu duyurdu’ yalanının ardından Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach resmi Twitter hesabı üzerinden mesajın gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

* Facebook benim suçum yok diyecekmiş.

image

Külliyen yalan.

Hukuki anlamda bunun bir anlamı yok. Ergen arkadaşlar tarafından çıkarılan “Bunu paylaşırsanız facebook paralı olmayacak” mesajlarından bir farkı yok..

* Darbe karşıtı erkekler taciz ederiz demiş.

image

En komiğini en sona sakladım gençler.

“siyasihaber3.org” adında saçma bir site eklemiş bu haberi.

Ama bazı yurdum salakları tarafından çok ciddiye alınmış. “Kanıt” olmuş. 

(Muhtemelen kendi açtıkları hesaplardan) Atılan bazı tweetlere göre bir hanım kızımıza “sigara ver yoksa taciz ederim” denmiş. Hanım kızımız da anlaşılan “durun taciz etmeyin, siz darbe karşıtı mısınız ey tacizciler” demiş. Sözde tacizciler de “evet biz darbe karşıtıyız ey güzel kız” demiş..Sonra bu tweet ortaya çıkmış anlaşılan 🙂 (Buna çok gülmüştüm. Maalesef bu haber de çok paylaşılanlar arasında idi.)

Bu da bir darbe girişimi sırasında, Ağırlıklı olarak Fetö üyeleri, HDPkklı k.ltaklar başta olmak üzere vatan hainleri tarafından kötü niyetle ortaya atılan yalan yanlış haberler sevgili dostlar… 

Bncn kamuoyu bilgilendirme platformu gururla sunar.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir